Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

ΔΕΙΤΕ τα γκολ στο παιγνίδι ΑΕΚ - Παναχαϊκη

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ΑΕΚ να μην μπορεί να κυκλοφορήσει καλά την μπάλα με αποτέλεσμα να μη δημιουργήσει μέχρι το 20λεπτο κάποια καλή στιγμή μπροστά στην εστία της Παναχαϊκής. Οι φωνές του Τραϊανού Δέλλα φαίνεται ότι λειτούργησαν με τους κιτρινόμαυρους να ανεβάζουν ρυθμό και στο 35΄να βρίσκουν δίχτυα με ωραία προσπάθεια και σουτ του Πλατέλλα. Η Παναχαϊκή όμως αντέδρασε και μέσα σε τρία λεπτά είδε την μπάλα να σταματάει δυο φορές στα δοκάρια του Ανέστη απειλώντας με τον Μπουντόπουλο στο 43' και τον Ντα Κόστα στο 45'.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως ήταν διαφορετικό και ξεκίνησε με μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πλατέλλα να πλασάρει αμαρκάριστος ενώ στο 56' μετά από κόρνερ του Μάνταλου και κεφαλιά του Αραβίδη, ο Γιόχανσον με νέα κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.Μετά από 20 λεπτά, η Ένωση έχασε νέα σπουδαία ευκαιρία με τον Αραβίδη να μην εκμεταλλεύεται έξοχη πάσα του Μάνταλου. Ο τελευταίος πάντως ήταν πιο εύστοχος στο 86ο λεπτό πλασάροντας για το 2-0 ενώ η Παναχαϊκή το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Κυβελίδη έπειτα από τραγικό λάθος του Ανέστη.